Title Image

2018’in Banyo Tasarım Trendleri

2018’in Banyo Tasarım Trendleri

Banyo dediğimizde evin, şıklıktan ziyade en işlevsel bölümü akla gelir ve dekorasyonu konusuna evdeki diğer alanlar kadar önem verilmiyor olabilir. Ancak bir kez daha düşündüğünüzde banyonun aslında evin içerisinde en çok vakit harcadığınız yerlerinden biri olduğunu fark edeceksiniz. Böyleyken de banyonuzu sizi mutlu edecek şekilde dekore etmek oldukça önemli bir hal alıyor. 2018 yılında banyonuzu yenilemeyi düşünüyorsanız sizin için hazırladığımız tasarım önerilerine bir göz atın.

Doğal malzemelerin kombinasyonları ile yeni ve heyecan verici bir mekan yaratabilirsiniz.

2017’de de etkilerini gördüğümüz doğal ve organik malzeme kullanımı hem yeni hem de fonksiyonel bir tasarımı tamamlayan önemli ögelerden biri. Banyo tasarımında temiz renkler, mekanların pratik ve sade bir şekilde düzenlenmesinin yanına, organik dokuların sıcaklığı ve şıklığı da ekleniyor.  Biraz hayal gücü ve yaratıcılıkla banyonuzun modern bir sanat eserine dönüşmesi hiç de zor değil!

Süreklilik ve yeni dinamikler

Süreklilik trendi 2017’de olduğu gibi 2018’de de hakimiyetini sürdürmeye devam edecek. Duvar ve zeminde kullanılan benzer malzemelerle yaratabileceğiniz süreklilik algısı ile sadelik ve eğlencenin banyonuzdaki birlikteliğine izin verin!

Cesur kombinasyonlar!

Modern ve organiğin bir arada kullanılması dinamik bir atmosfer yaratır ve şıklık hissini uyandırır. Sentetik malzemelerin yanı sıra ahşap ve taş malzemeleri kullanarak oluşturulan kombinasyonların, tasarımın her alanını olduğu gibi banyonuzu da canlandıracağından emin olabilirsiniz.

Doğal yaşamı banyonuza taşıyın

Banyonuza hoş bir dokunuş eklemek için yeşili banyonuza taşımaktan çekinmeyin. Bitkiler banyonuza canlılık getirecektir.

Zamansız malzemelerin yenilikçi kullanımı

Banyoya doğanın hakimiyetini getiren bir diğer malzeme ise kuşkusuz ki ahşaptır. Ahşabın ıslak hacimler gibi alışık olunmayan alanlardaki kullanımı ile banyonuza hem klasik hem de yenilikçi bir hava katabilirsiniz.

Koyu renklerden korkmayın

Koyu renkler geri dönüyor! Doğru kullanıldıklarına dinginlik ve şıklığı bir arada sunan koyu renkler, özellikle doğal malzemeler ve beton görünümlü seramiklerde göze çarpıyor. Bu yılın kuşkusuz en favori rengi ise gri; sayısız tonda kullanımı ile griler ister şık, ister sakin, dinamik ya da huzurlu bir atmosfer için atlamamanız gereken renklerden biri olacak gibi görünüyor.

Banyolardaki favori renkler

Pastel tonlardaki mavi, yeşil ve kül rengi de bu yılın trend renkleri arasına ekleniyor. Banyo seramiklerinde nötr tonları baz renk olarak kullanıp daha baskın ve yoğun renklerin küçük dokunuşlarını ekleyerek eğlenceli ve dengeli renk kombinasyonları yaratabilirsiniz.

Pirincin yükselişi

Taş ve özellikle mermer gibi doğal malzemelerle bir arada kullanıldığında son derece şık bir mekan yaratmanıza yardımcı olacak pirinç bu yıl banyolar için en popüler malzemelerden biri olacak.

Fayanslarda geometrik oyunlar

Taş ve özellikle mermer gibi doğal malzemelerle bir arada kullanıldığında son derece şık bir mekan yaratmanıza yardımcı olacak pirinç bu yıl banyolar için en popüler malzemelerden biri olacak.